Опубліковано

Колір Міноксидилу

Колір міноксидилу

Користуючись міноксидилом, ми помітили цікаву річ, яка не могла не викликати логічне запитання – чому колір міноксидилу може відрізнятись від абсолютно безбарвного до яскраво помаранчевого, а іноді навіть з коричневим відтінком? На рівні простих користувачів ми не стали “копати”, щоб це зрозуміти, але, створивши бренд Minoxon, почавши виготовляти свій продукт, не могли не розібратись в даному питанні.

Нормальний колір Міноксидилу

Виробники лосьйонів пишуть, що колір міноксидилу вважається нормальним від прозорого безбарвного до жовтого чи навіть помаранчевого. І це дійсно так. Купуючи оригінальний міноксидил Kirkland у перевіреного продавця, було помічено, що, в залежності від партії, колір дійсно відрізнявся. Найчастіше міноксидил був з легким жовтуватим чи насиченим відтінком, значно рідше – майже прозорим, безбарвним. Дана властивість ніяк не впливала на ефективність засобу.

Чому змінюється колір?

Ще одне цікаве запитання. З власної практики можемо зробити висновки, що чим свіжіший лосьйон, тим він безбарвніший.

На фото праворуч лосьйон свіжіший всього на 1 тиждень, але навіть за такий короткий проміжок можна побачити різницю:

Колір Міноксидилу

Фото зовсім нового лосьйону, якому лише 3 дні. Як видно, він практично безбарвний:

Колір Міноксидилу

А ось фото “старенького” міноксидилу, якому 3 місяці:

Колір Міноксидилу

Звісно, говорити про “старість” такого міноксидилу не можна, адже термін придатності лосьйону 2 роки, але різниця в кольорі – очевидна.

Зазначимо, що на колір готового продукту впливає не тільки свіжість партії, а й інші чинники:

  • свіжість сировини (самого міноксидилу);
  • умови зберігання (температура, освітлення, доступ кисню);
  • наявність додаткових компонентів (як правило, кислот).

Очевидно, на зміну кольору впливає процес окислення, який спричиняє пігментацію розчину. Наявність кислоти у складі (азелаїнової чи лимонної) призводить до знебарвлення пігменту, саме тому 10% і 15% лосьйони, що містять азелаїнову кислоту, не зважаючи на подвійну й потрійну концентрацію міноксидилу, значно повільніше починають змінювати колір, ніж 5% чи 2% засіб без азелаїнової кислоти. Аналогічну ситуацію можна спостерігати й з 5% засобом Black Edition, в складі якого є азелаїнова і нікотинова кислота. Навіть через 3 місяці засіб не змінив колір:

Азелаїнова кислота в певній концентрації дає легкий жовтуватий відтінок, саме тому 10% і 15% міноксидил, до складу якого входить дана кислота, як правило, має легке забарвлення.

Як перевірити оригінальність Міноксидилу?

Звісно, в домашніх умовах без спеціального обладнання просто нереально провести аналіз і визначити точний склад засобу. Але є дві ознаки, які вказують на наявність міноксидилу в складі. Не будемо писати, як визначити підробку на прикладі конкретного бренду. Дані ознаки оригінальності міноксидилу стосуються будь-якого виробника. Це – колір і смак.

Міноксидил може бути від безбарвного до яскраво помаранчевого кольору. Зміна кольору засобу не впливає на його ефективність. Однак, дана властивість дає змогу ще раз переконатись в оригінальності засобу і в наявності у складі саме міноксидилу.

Ще однією особливістю міноксидилу є гіркий присмак. І, так, як із кольором, засіб стає гіркішим з часом. Засоби з кислотами у складі (азелаїнова, нікотинова, лимонна), відповідно, мають кисло-гіркий присмак.

Проте, найкращою гарантією є покупка у перевіреного, совісного продавця.